Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Başkanlığı tarafından düzenlenen “Temiz Kimya” konulu konferans Piramit Salon'da gerçekleştirildi.
Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Çetinkaya'nın sunduğu “Temiz Kimya” konulu konferansa, Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölüm Başkanı Doç. Dr. Temine Şabudak ile bölüm öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Bekir Çetinkaya “Temiz Kimya” konulu konferansında dinleyicilere, kimyanın ne olduğu, kimya ile sağlanan gelişmeler, günlük yaşantımızda kimya ve kimya maddelerinin yeri, sanayi ve çevre kirliliği, sürdürülebilir kalkınma, kimyasal maddelerin üretim süreçlerinde yol açtığı kazalar ve çevre sorunları, atıklarla ilgili alışkanlıklar, çevre bilincinin gelişmesi ve Türkiye'deki durumu, yeşil kimya kavramı ve yeşil kimyanın temel ilkeleri, yeşil kimya açısından tepkime ile yeşil kimyanın olumlu sonuçlarından bahsetti.
Konferansın ardından günün anısına Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Başkanı Doç. Dr. Temine Şabudak, Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bekir Çetinkaya'ya plaket takdim etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...