Üniversitemizde, “Çocuk Üniversitesi” bünyesinde açılan kurslara katılan öğrenciler için sertifika töreni yapıldı.
Merkezi Derslikler Binası’nda 01 Şubat 2013 tarihinde yapılan sertifika törenine Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, öğretim üyeleri, öğrenciler ile velileri katıldı.
Öğrencilere sertifikalarını Prof. Dr. Osman Şimşek ile öğretim üyeleri dağıttı. Sertifika töreni sonrası toplu fotoğraf çekildi.
“Çocuk Üniversitesi” projesi, Üniversitemiz Sağlık Meslek Yüksekokulu bünyesinde, ilkokul ve ortaokul çağı çocuklarına bilimi sevdirebilmek ve bilim insanına karşı olumlu tutum geliştirebilmeleri amacıyla hayata geçirildi.
Proje kapsamında yer alan kurslarda öğrencilere, zamanlarını daha verimli geçirmeleri ve erken yaşta kendi ilgi ve yetenek alanlarının farkına varmaları için fırsatlar oluşturulması hedeflendi. 28 Ocak 2013 – 01 Şubat 2013 tarihleri arasında 5 – 6 yaş grubuna “Kendimi Tanıyorum”, 7 – 8 yaş grubuna “Minikler Bilim Akademisi ” ve 11 – 14 yaş gurubuna ise “Genç Yıldızlar Bilim Akademisi ” isimli kurslar verildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...