Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından haftalık periyotlar halinde düzenlenen “Çarşamba Toplantılarının” bu haftaki konuğu, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı aynı zamanda İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. M. İhsan Soysal oldu.
Prof. Dr. Soysal, son zamanlarda gündemin tartışmalı konularından olan “Genetiği Değiştirilmiş Organizmalar” kısaca bilinen adıyla GDO’lu ürünler konusunda bir sunum gerçekleştirdi.
GDO’lu ürünlerin üretim ve tüketim sürecine dair ayrıntılı sunum Prof. Dr. Soysal, bu ürünlerin tercih edilmemesi gerektiğine işaret etti. Prof. Dr. Soysal, ülkelere göre GDO üretimini ele aldığı sunumunda, yan etkileri konusunda da detaylı bilgiler aktardı.
Prof. Dr. Soysal’ın konuk olduğu bu haftaki Çarşamba Toplantıları, sunumun sonrasında karşılıklı soru-cevap şeklinde devam etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...