Üniversitemiz Çerkezköy Meslek Yüksekokulu ve Trakya Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Veliköy’de hayata geçirilecek olan İtfaiyecilik, İş Güvenliği ve Arama Kurtarma Eğitim, Uygulama Araştırma Merkezi’nin teknik altyapısı hızla güçlendiriliyor.
Trakya Kalkınma Ajansı’nın desteğiyle yürütülen proje kapsamında 2014 Model bir itfaiye aracı satın alındı. Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ercan Buluş, “179 Bin TL’ye satın aldığımız İtfaiye Aracı, İzmir’den geldi. Çerkezköy’e ulaşan itfaiye aracımızın geçici kabulünü yapacağız. Hem yüksekokulumuz bünyesindeki Sivil Savunma ve İtfaiyecilik Programı öğrencilerinin uygulama dersleri kapsamında kullanması, hem de Veliköy’deki İtfaiyecilik, İş Güvenliği, Arama Kurtarma Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’mizde bütün kursiyerlerin eğitiminde kullanılması öngörülen itfaiye aracımızın 16 metre yüksekliğinde merdiveni bulunuyor. Hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.
Aynı zamanda Veliköy’deki İtfaiyecilik, İş Güvenliği, Arama Kurtarma Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin Proje Koordinatörlüğü’nü de yürüten, Yüksekokul Müdürü Buluş, Veliköy Belediyesi, Tekirdağ AFAD, Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi ile Tekirdağ İl Özel İdaresi’nin de, projede iştirakçi olarak yer aldığını anımsatarak, tüm iştirakçi kuruluşlara teşekkür etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...