Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekan Vekili Prof.Dr.Sezen ARAT’ın yönetiminde TÜBİTAK destekli Anadolu Yerli Sığırlarının Klonlanması projesi kapsamında 2009 yılında üretilen bir erkek ve dört dişi klon boz sığır sağlıklı bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor.
Normal sığırlardan hiçbir farkı olmayan klonların 3. kuşak yavrusu da Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Çiftliğinde doğdu.
Dünyanın en uzun yaşayan klonları arasında olan klonlar 11 yaşına yaklaştılar ve halen üreme performanslarını devam ettiriyorlar. Herhangi bir sağlık problemi yaşamayan klonlar ve onların jenerasyonları teknolojinin ülkemizde başarı ile uygulandığını da kanıtlıyor.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...