Vefatının 128. Yılı vesilesiyle gerçekleştirilen anma programı kapsamında “Vatan ve Hürriyet Şairi” Namık Kemal, Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi Bolayır köyünde bulunan mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
Törene Üniversitemizden Fen Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Tevfik Sütçü, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Ahmet Öz ile öğrenciler katıldı.
“Vatan ve Hürriyet Şairi” Namık Kemal’in mezarına buket ve çelenk bırakılmasının ardından tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.
Günün anlam ve önemini belirten konuşmalar gerçekleştirilmesi sonrasında bahçede bulunan Gazi Süleyman Paşa’nın türbesi de ziyaret edildi.
Anma programı Gelibolu’daki tarihi yerlerin ziyaret edilmesiyle son buldu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...