Japonya’nın başkenti Tokyo’da, 3-8 Nisan 2018 Tarihleri arasında, Üniversitemiz Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi, Doç.Dr. Mustafa Cevat Atalay’ın Küratörlüğünü ve düzenlemesini yaptığı grup sergisi Japonya Büyükelçimiz Hasan Murat Mercan, Japonya Büyükelçiliği Kültür Ataşesi, Akademisyenler, sanatçılar ve Tokyo’dan sanatseverlerin katılımlarıyla çoşku ile açılmıştır.
Doç.Dr. Mustafa Cevat Atalay, sergi açılışına gelerek sanatçıları onurlandıran, sayın Hasan Murat Mercan’a teşekkür ederek, 8 farklı ülkeden (Türkiye, Almanya, Amerika Birleşik Devletleri, Bulgaristan, Hindistan, Makedonya, Macaristan, Yunanistan, ) 129 sanatçının eserlerinin bulunduğu “Uluslararası Kağıt işler, 50” temalı, Türkiyenin Birçok Üniversitesinden Akademisyen sanatçı ve serbest sanatçı eserlerinin hepsinin kağıt yüzey üzerine yapıldığını ve estetik değeri yüksek 129 eserin sergilendiğini belirterek, etkinliğe büyük ilgi olduğunu belirtti. Kağıt ve geleneksel sanatların beşiği olan Japonya’da, çok sayıda Türk ve farklı ülkelerden sanatçıların sergi açmasının önemli olduğunu belirten Atalay’ın ardından, Sayın Büyükelçimiz Hasan Murat Mercan, sanatçıların eserleri hakkında bilgi almışlardır.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...