Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Türkiye Kızılay Derneği arasında ‘Akademik İş Birliği Protokolü’ imzalandı.
Rektörlük makamında gerçekleşen imza töreninde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN protokolü imzalarken, Türkiye Kızılay Derneği adına ise Genel Müdür Dr. İbrahim ALTAN protokole imza attı. Törende Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bülent EKER, Acil Yardım ve Afet Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ayşe Handan DÖKMECİ, Kızılay Akademi Başkanı Alpaslan DURMUŞ ve Türk Kızılayı Tekirdağ Şube Başkanı Hamiyet ÇİZEN de yer aldı.
Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Türkiye Kızılay Derneği arasında geliştirilecek iş birlikleri konusunda tarafların sorumluluklarını ve iş birliği ile ilgili detayları düzenlemeyi amaçlayan protokol, aynı zamanda iki kurum arasındaki akademik iş birliğine ilişkin usul ve esasları kapsıyor. Ayrıca bu protokole göre taraflar insani yardım araştırmaları, halk sağlığı, afet yönetimi, göç çalışmaları, uyum çalışmaları ve sosyal hizmetler alanlarında iş birliğinde bulunmayı planlıyor.
Törende günün anısına Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Türkiye Kızılay Derneği Genel Müdürü Dr. İbrahim ALTAN ve Kızılay Akademi Başkanı Alpaslan DURMUŞ’a Üniversitemizin prestij kitabı olan “Namık Kemal: Hayatı-Düşünceleri-Eserleri”ni takdim etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...