Türkiye-Romanya ilişkilerinin 140. yılı vesilesiyle Romanya Başkonsolosluğu Kültür Ateşesi Nadia Tunsu, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’e nezaket ziyaretinde bulundu.
Türkiye ve Romanya ülkeleri arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına gerçekleşen ziyarette konuk Ateşe Nadia Tunsu kültürel faaliyetler aracılığı ile iki ülke arasında köprüler kurmak amacında olduklarını belirtti. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, iki ülke arasındaki işbirliklerinin geliştirilmesinde eğitimde olduğu kadar kültürel faaliyetlerle de katkıda bulunmanın önemine dikkat çekti.
Türkiye-Romanya ilişkilerinin 140. yılı münasebetiyle gerçekleşen ziyarette, önümüzdeki dönemde karşılıklı gerçekleştirilecek olan sergi ve sempozyumlarla ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.
Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal ile Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dalila Özbay da hazır bulundu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...