Üniversitemiz Türk Müziği Devlet Konservatuvarı ilk Özel Yetenek Sınavını gerçekleştirdi.
20 kişilik kontenjanı olan Çalgı Eğitimi Bölümü Özel Yetenek Sınavı adaylardan büyük ilgi gördü. İki aşamada yapılan sınavın birinci aşamasında 2019 YKS sınavına giren ve TYT puan türünden 150 ve üzeri puan alan adayların tek ses algılama ve uygulama becerileri, çift ses algılama ve uygulama becerileri, ritim algılama ve uygulama becerileri ile melodik hafıza becerileri sınandı. İkinci aşamada ise çift ses algılama ve uygulama becerileri, üç sesli akor algılama ve uygulama becerileri, ritim algılama ve uygulama becerileri, melodik hafıza becerileri, çalgı ve ses icrası kabiliyetleri değerlendirildi.
İki aşamadan oluşan sınavın değerlendirilmesinden sonra yerleştirme puanına göre en yüksekten en düşüğe doğru sıralama yapılarak sınavı kazanan asil liste oluşturuldu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...