Üniversitemiz Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü Öğrenci Topluluğu tarafından Türk-Alman Kültür Günü düzenlendi.
Türk-Alman Kültür Günü etkinlikleri Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu önünde "Birinci Dünya Savaşı'ndan günümüze Almanya" temalı sergi açılışı ile başladı.
Serginin ardından Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü öğrencilerin hazırladıkları Türkçe-Almanca şiir dinletisi ile devam etti.
Öğle arasında üniversitemiz çamlık alanında tüm bölüm öğrencilerinin katılımları ile piknik organizasyonu yapılmış ve öğrenciler ile öğretim elemanlarımızın sohbet edip geçen bir yılı değerlendirmeleri, ayrıca birbirleri ile toplu olarak görüşme fırsatı bulmaları sağlanmıştır.
Etkinliklerin öğleden sonraki kısmında ise “Duygu Asena Roman Ödülü sahibi” Almanya kökenli yazar Menekşe Toprak öğrenciler ile "Ağıtın Sonu" adlı eserinden okuma yaptı. Toprak, romanın okunan kısımları hakkında bir söyleşi gerçekleştirdi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...