Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Şehitlik Ziyareti ve Kültür Gezisi” düzenlendi.
Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) etkinlikleri kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla, ‘Çanakkale Şehitlik Ziyareti ve Kültür Gezisi’ düzenlendi.
Paydaş Üniversitelerin öğrencilerinden ve idari personelinden oluşan yaklaşık 80 kişilik bir grubun katılım sağladığı gezide öğrencilerin millî şuurlarını artırmak, tarih bilinçlerini pekiştirmek ve öğrenciler arası sosyal etkileşim yaratarak birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amaçlanıyor.
Rehber eşliğinde Kilitbahir, Alçıtepe Sağlık Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gibi alanları ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı yerleri yakından görebilme imkânı buldukları için duygulandıkları, mutlu ve gururlu olduklarını söylediler.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...