Kitre Bebeklerle birlikte sergilenmek üzere Namık Kemal Üniversitesi, "Rizom Çocuklar ile Mimarlık" Topluluğu tarafından Yrd. Doç. Dr. Meltem Özçakı koordinatörlüğünde "Trakya Bölgesi Geleneksel Köy ve Kent Ev Maketleri Yapımı" başlıklı Workshop düzenlenmiştir. Çalışma kapsamında farklı plan tiplerine sahip 1 ve 2 katlı, 30 geleneksel ev ve 1 tane oda yapılmıştır. Maketler yaklaşık 1/5 ölçeğinde, 50 cm ya da 100cm yüksekliğindedir. Workshop 2016 Mayıs ayında, Namık Kemal Üniversitesi, Mimarlık Bölümü’nde eğitim gören 41 öğrenci ile gerçekleştirilmiştir.
Maket evler, Tekirdağ İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Halk Eğitim Merkezi ve İŞKUR işbirliği ile Kitre Bebek Kursu'nda üretilen bebeklerle birlikte sergilenmek için yapılmıştır.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...