Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından çevrim içi ortamda ‘Kadının İnsan Hakları ve Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Eğitimi’ düzenlendi.
Eğitim, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele İl Eylem Planı (2021-2025) doğrultusunda hazırlanan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele 2023 Yılı Faaliyet Planı kapsamında gerçekleşti.
Üniversitemiz Kamu Hukuku Bölümü Ceza ve Ceza Muhakemesi Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Çağatay ÇINAR’ın eğitmenliğinde çevrim içi olarak gerçekleşen eğitimde, Kadının hakları ve Kadına Karşı Şiddete ilişkin ülkemizdeki mevzuat detaylı biçimde ele alındı.
Moderatörlüğünü Üniversitemiz Kadın ve Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdür V. Doç. Dr. Şeniz ÖZHAN'ın gerçekleştirdiği etkinliğe Merkez Müdür Yardımcısı Arş. Gör. Oğuz ERSÖZ, Hukuk Fakültesi Medeni Usul ve İcra-İflas Hukuku ABD Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Derya KESKİNCİ, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...