Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Resim Bölümü Özel Yetenek Sınavı gerçekleşti.
27+3 engelli, toplamda 30 kişilik kontenjana 275 adayın online başvuru yaptığı ve 93 katılımın olduğu özel yetenek sınavı, tek aşama olarak gerçekleşti.
2 saat süren sınavda katılımcıların verilen konu üzerinden imgesel (serbest, hayalî çalışma) çizebilme yeteneklerinin ölçülmesi amaçlandı.
Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat TAŞAN sınav salonunu ziyaret ederek Dekan Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ’dan bilgi aldı, adaylara ve dışarıda bekleyen ailelere başarılar diledi.
Jüri değerlendirmesinden sonra Özel Yetenek Yerleştirme puanına göre en yüksekten düşüğe doğru sıralamalar yapılacak ve ilk 30 kişi (27+3) asil listeyi, 50 puan ve üzerinde alan diğer adaylar ise yedek listeyi oluşturacak.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...