Üniversitemiz Uluslararası Öğrenci Topluluğu ve Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı işbirliği ile uluslararası öğrencilerimize sağlıklı bir yaşam kazandırılması adına spor faaliyetlerini desteklemek, bu sayede spor yapma ve hareketli yaşam kültürünü tanıtarak obezite hastalıkları yok etme noktasında katkıda bulunmak amacıyla “Spor Yap Sağlıklı Yaşa” konulu sağlıklı beslenme semineri düzenlendi.
Üniversitemiz öğrencilerinin eğitim, sosyal sportif çalışmalarla gençleri kardeşlik hoşgörüsüne teşvik etmek ve dostluk bağlarını güçlendirmeyi hedefleyen program Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonda gerçekleştirildi.
Öğrenciler arasında spor faaliyetleri ile kaynaşma ortamı sağlayarak günümüzün risk faktörleri olan obezite ve tansiyon vb. hastalıkların gelişmesini sportif faaliyetlerle kökünden engellemeye erken bir adım atarak, buna benzer diğer sağlık risk faktörlerini azaltmayı amaçlayan programa uluslararası öğrenciler büyük ilgi gösterdi.
Seminerin açılış konuşmasını Uluslararası Öğrenci Topluluğu adına topluluk başkanı Erkan Molla yaparken Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğr. Gör. Aysel Şahin Kaya “Sağlıklı Beslenme” konulu sunum gerçekleştirdi.
Üniversitemiz Beslenme ve Diyetetik Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Çiğdem Bozkır ise “Küresel Boyutta Obezitenin Önlenmesi” konusu üzerinde durarak bilgi ve tecrübelerini aktardı.
Panel günün anısına katılımcılara çiçek takdiminin ardından toplu fotoğraf çekimiyle noktalandı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...