Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ile Ghent Üniversitesi arasında spor alanında işbirliği gerçekleştiriliyor.
Proje kapsamında, Üniversitemiz ile Spor bilimleri alanında önde gelen üniversitelerden olan Ghent Üniversitesi tarafından tasarlanan KTK3+ motor koordinasyon testinin Türk Çocuklarına uyarlanması için 6-19 yaş arasında 3000 öğrenciye motorik testler uygulanacağı belirtildi.
NKÜ Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Umut CANLI ve Ghent Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mattheiu LENOIR tarafından planlanan araştırmanın sonunda, Türk çocuklarına ait motor yeterlik normları oluşturularak, ülkemiz adına önemli bir veri sağlanmış olacak.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...