10 Ocak 1961 günü 212 Sayılı Yasa’nın yürürlüğe girmesinin ardından yaşanan olaylarla birlikte basın hayatında önemli gelişmeler olmuştur. Bu yasa, gazetecilerin çalışma mevzuatına ilişkin getirdiği iyileştirmelerle gazetecilik mesleğinde yeni bir dönemin başlangıcı olarak kabul edilir.
Olayları, ilkeli yayıncılık anlayışının bir gereği olarak tarafsız bir şekilde halka aktarmak, basının başlıca görevi, doğru ve zamanında bilgi almak da vatandaşın en doğal hakkıdır. Basın, her zaman ve her koşulda, kamu yararını göz önünde bulundurarak, yansız ve ilkeli habercilik anlayışını benimsemeli, bir kamu görevini yerine getirmenin bilinciyle gazetecilerimiz, ülke gerçeklerine, milli değerlere duyarlı olmalıdırlar.
Kamuoyunu aydınlatmak için günün her saatinde haber peşinde koşarak zor şartlarda ve sorumluluk duygusu içinde toplumumuzu bir taraftan gelişen olaylar karşısında aydınlatırken, bir taraftan da halkımızın talep ve beklentilerini yansıtarak önemli bir kamu görevini yerine getiren Gazeteci arkadaşlarımızın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlar, yerine getirdikleri hizmetlerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...