TUBITAK-1000-Üniversitelerin Araştırma ve Geliştirme Potansiyelinin Artırılmasına Yönelik Destek Programı’nın ”Üniversitelerde Ar-Ge Strateji Belgesi Hazırlatılması ve Uygulatılması” başlıklı çağrısı kapsamında 2015 yılı 1. Döneminde üniversite adına Rektörlük tarafından sunulan üç projeden biri olan ve Ziraat Fakültesi, Tarımsal Biyoteknoloji Bölüm Başkanı Prof.Dr.Sezen Arat'ın yürütücüsü olduğu “Namık Kemal Üniversitesi Ar-Ge Strateji Belgesinin Oluşturulması (Biyoteknoloji)” başlıklı proje TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir.
Ziraat Fakültesi’nin, Fen Edebiyat Fakültesi’nin, Veteriner Fakültesi’nin, Çorlu Mühendislik Fakültesi’nin alan ile ilgili bölümlerini kapsayacak şekilde hazırlanmış olan Proje “tarım, sanayi ve hayvancılığın önemli bir yer tuttuğu bölgede, üretime modern biyoteknolojik uygulamaları katarak verim artışı sağlamayı, böylelikle bölge kalkınmasını hızlandırma konusunda çiftçi, kamu araştırma kurumları ve özel sektör için lokomotif görevi üstlenmeyi hedefleyen Üniversitemizin Biyoteknoloji alanında hazırlayacağı Ar-Ge Strateji Belgesinin üniversitenin rekabet gücünü ve bölge sanayi ve tarımındaki olumlu etkisini artırabilme potansiyeli bulunmaktadır” şeklinde değerlendirilmiş ve desteklenmesine karar verilmiştir.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...