Vefatının 135. Yılı vesilesiyle gerçekleştirilen anma programı kapsamında “Vatan ve Hürriyet Şairi” Namık Kemal, düzenlenen törenle Çanakkale'nin Gelibolu İlçesi Bolayır köyünde bulunan mezarı başında anıldı.
Törene Üniversitemizden Fen Edebiyat Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Oğuzhan KUŞOĞLU, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube Sorumlusu Bülent YILMAZ ve öğrenciler katıldı.
Çanakkale Valiliği, Çanakkale Garnizon Komutanlığı, Gelibolu Kaymakamlığı ve Gelibolu Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen törende, Namık Kemal’in vefatının 135. yılı münasebetiyle kabrine çelenk konulmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmalar yapıldı.
Anma Töreninin ardından Gelibolu’ya geçilerek dönemin önemli tarihi mekanları ziyaret edildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...