Namık Kemal Lisesi son sınıf öğrencilerinin oluşturduğu 130 kişilik grup, Üniversitemiz Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi (NABİLTEM) Laboratuarlarına gezi düzenledi.
Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Birimi Personeli tarafından organize edilen gezilerin amacı öğrencilerin Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ ni yakından görüp, birebir uzman kişilerden bilgi almalarını sağlamaktır. Sayısal öğrencilerin ilgi gösterdiği gezide, öğrenciler NABİLTEM Laboratuarlarındaki işlemlerin neler olduğu, hangi cihazın hangi amaçla kullanıldığı hakkında bilgi edindiler.
DNA Dizi Analizi, Yüksek Performans Sıvı Kromatografisi, Taramalı Elektron Mikroskobu gibi cihazları görüp, inceleme fırsatı bulan öğrenciler aynı zamanda uzman kişilerden bilgi aldılar.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...