Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Öğretim Elemanları tarafından ‘Türk Müziği Saz Eserleri Konseri’ düzenlendi.
Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonunda düzenlenen konserde solist olarak keman icrasında Öğr. Gör. Dr. Haluk BÜKÜLMEZ yer alırken, ud icrasında Doç. Dr. Arda GÖKSU ve kanun icrasında Öğr. Gör. Anıl Nejat SEKMEN yer aldı.
13 farklı bestekâra ait 15 seçkin eserin seslendirildiği Türk Müziği Saz Eserleri konserinde Yegâh, Ferahfeza, Sultan-ı Yegâh ve Nihâvend olmak üzere 4 makamda Peşrev, Saz Semai, Longa, Sirto ve Oyun Havası olmak üzere de 5 farklı formda eserler yer aldı.
Konserin ilk kısmında 12 eser icra edilirken, solist Öğr. Gör. Dr. Haluk BÜKÜLMEZ’in keman ile geçiş taksiminin ardından Nihavend makamında 3 eser daha icra edildi.
Yoğun ilgi gören konsere akademik ve idari personel, öğrenciler ve sanatseverler katıldı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...