Üniversitemizde “Eğiticilerin Eğitimi” kapsamında “Öğretim Tasarımı ve İzlence Hazırlama” konusunda çevrimiçi eğitim düzenlendi.
Atatürk Üniversitesi Öğretme ve Öğrenmeyi Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (ATA-ÖGEM) Müdürü Prof. Dr. Yüksel GÖKTAŞ’ın sunum yaptığı toplantıya Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.
Ders izlencelerinin detaylı bir şekilde hazırlanmasının önemine vurgu yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI da yaptığı konuşmada “En iyi öğretmen, sınıfta öğrencilerini bilişsel yönden aktif tutan öğretmendir” diyerek, ders esnasında öğrencilerin aktif bir şekilde derse katılmasına yönelik ders içeriklerinin hazırlanmasının önemine vurgu yaptı.
Ders izlencesinin (syllabus) önemi, kullanım amaçları, içeriği, hazırlanırken dikkat edilmesi gereken hususlar, ders izlencesinde öğrenme hedeflerinin belirtilmesinin yararları gibi konu başlıklarında detaylı bir sunum yapan Prof. Dr. Yüksel GÖKTAŞ ise ders müfredatlarının kapsamlı şekilde hazırlanmasının ileriki yıllarda da öğretim üyelerine katkı sağlayacağına dikkat çekti.
Yoğun katılımın olduğu toplantı soru-cevap bölümüyle sona erdi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...