Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Şarköy Meslek Yüksekokulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı öğrencileri Adem GÖKÇE ve Özge KARTAL ile Aşçılık Programı Öğrencisi Sezer KOÇ, Hatay’da Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu ve İstanbul Avcılar Belediyesi ile entegre bir şekilde oluşturulan Mobil Aşevinde depremzede vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.
NKÜ öğrencileri, Avrasya Gastronomi ve Aşçılar Federasyonu koordinasyonunda bölgeye ulaşarak İstanbul Avcılar Belediyesi ile iş birliği çerçevesinde kurulan Mobil Aşevinde depremzede vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı.
Öğrencilerimiz ve gönüllü aşçılardan oluşan ekip günde 3 (üç) öğün yemek hazırlayarak her gün 1350 vatandaşımızın sıcak yemek ihtiyaçlarını karşılıyor.
Şarköy MYO Müdürü Öğr. Gör. Serkan AYDIN, “Ülke olarak büyük bir felaket yaşadık. Bu zor günler birlik olmamız; birbirimize destek olmamız gereken günler. Sevgili öğrencilerimize deprem bölgesinde gerçekleştirdikleri bu güzel faaliyetten ötürü çok teşekkür ediyorum. Depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan Rahmet, yaralılara acil şifalar dilerim” şeklinde konuştu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...