Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB)’nin 10. Yıl Etkinlikleri kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde, Trakya Üniversitesi, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi ve Kırklareli Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla, ‘Çanakkale Kültür ve Çanakkale Şehitlik Gezisi’ düzenlendi.
Öğrencilerimizin milli şuurlarının güçlendirilmesine katkıda bulunmak, farkındalıklarını arttırarak tarih bilinçlerinin gelişmesine destek olmak ve birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amacıyla organize edilen geziye, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi öğrenci toplulukları başkanları ile NKÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Kültür Şube idari personelinin de bulunduğu yaklaşık 125 kişilik bir grup katılım sağladı.
Kilitbahir, Rumeli Mecidiye Tabyası, Şahindere Şehitliği, Alçıtepe Sağlık Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gibi alanları rehber eşliğinde ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin yaşandığı alanları yakından görme fırsatı buldukları için oldukça mutlu ve gururlu olduklarını ifade ettiler.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...