Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi A.Ş (NKÜTEK)Yönetim Kurulu Toplantısı Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıya Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Tekirdağ İl Genel Sekreter V. Ahmet Başer, Tekirdağ Belediye Başkan V. Tolga Yörük, Tekirdağ Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cengiz Günay, Tekirdağ Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Sarı, Çorlu Ticaret Ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Adıgüzel, Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Metin Taşdelen katıldı.
Toplantı açılışında konuşan NKUTEK Yönetim Kurulu Başkanı görevini yürüten Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, “Şanslı bir bölgede bulunuyoruz. Tekirdağ, 1400 civarında sanayi kuruluşuna sahip, tarımı gelişmiş, liman ve lojistik kentidir. Bu fırsatı iyi değerlendirerek, halkımızın ihtiyacına yönelik hizmet vermemiz gerekiyor. TEKNOPARK olarak Çorlu’da faaliyete başladık. Bu günkü toplantıda önümüzdeki süreçte neler yapılabileceğini değerlendireceğiz.” dedi.
NKÜTEK Genel Müdürü Prof. Dr. Bülent Eker sunumunda Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yapılan çalışmalar, firma kabul işlemleri, düzenlenen eğitimler hakkında bilgi verdi. Prof. Dr. Eker, NKÜTEK’in faaliyetlerin yakından takip edildiğini belirtti.
Toplantıda, Yönetim Kurulu uygun bulduğu takdirde Teknoloji Geliştirme Merkezi (TEKMER) NKÜ Teknoloji Transfer Ofisinin TEKNOKENT bünyesine alınması gerçekleştirileceği kararları alındı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...