Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Spor Bilimleri Uygulama ve Araştırma Merkezi, Süleymanpaşa Kent Konseyi ve Süleymanpaşa Belediyesi Spor Kulübü ile imzalanan protokol kapsamında engelli sporcular ve Spor Bilimleri Fakültesi öğrencileri bir araya geldi.
Etkinlikte Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu (TBESF)’na bağlı milli antrenör ve milli sporcular paralimpik bir spor branşı olan Boccia sporunu teorik ve uygulamalı olarak Spor Bilimleri Fakültesi öğrencilerine tanıttılar. Öğrencilerin Boccia branşını birebir uygulama ve öğrenme şansı yakaladığı etkinlikte, aynı zamanda engelli bireyler ile etkileşim kurarak öğrencilerin empati özelliklerinin gelişmesine katkı sağlandı.
Bununla beraber Boccia branşı ile ilgili antrenörlük kursunun NKÜ bünyesinde açılması noktasında federasyon yetkilileri ile de iletişime geçilerek, ilerleyen dönemlerde öğrencilerin bu branşta antrenörlük belgesi almaları planlanıyor.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...