Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Kalite Komisyonu Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen kalite çalışmaları kapsamındaki ‘Eğiticilerin Eğitimi’ serisinde Öğretim Elemanlarına yönelik bu kez ‘Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri’ konulu bir eğitim gerçekleştirildi.
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Acar GÜVENDİR tarafından verilen eğitim, Rektörlük Konferans Salonunda Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Bülent EKER ve Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI ile Üniversitemiz Öğretim Elemanlarının katılımıyla gerçekleşti.
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yılmaz ÇAKICI, açış konuşmasında “Program yeterliliklerinin, öğrenme çıktılarının hepsinin artık bilinçli olarak yapılması gerekiyor. Bir Hoca derse girmeden önce o dersin amaç ve hedeflerine hâkim olmalı. Ders İzlenceleri ile ilgili zaten bir önceki eğitimde bunlar anlatılmıştı. Bunlar kalite adına tüm dünyada yapılan uygulamalar zaten. Biz de konusunda en iyi konuşmacılardan bu noktada size bunları anlatmalarını istiyoruz. Bu toplantıda da Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Meltem Acar GÜVENDİR bize ‘Sınıf İçi Ölçme ve Değerlendirme Teknikleri’ konulu bir sunum gerçekleştirecek. Kendisine değerli katkılarından dolayı çok teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.
Sonrasında programın konuşmacısı Doç. Dr. GÜVENDİR, ‘Ön Bilgilerinin, Hatırlama ve Anlama Düzeylerinin Değerlendirilmesi, Analitik ve Eleştirel Düşünme Becerilerinin Değerlendirilmesi, Sentez ve Yaratıcı Düşünme Becerilerinin Değerlendirilmesi’ gibi konuları ele aldığı sunumunu gerçekleştirdi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...