Üniversitemiz Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi (NAKSAM) ve Tekirdağ 1. No’lu T Tipi Ceza İnfaz Kurumu işbirliği tarafından Cezaevinde bulunan kadın tutuklu ve hükümlüler ile yanlarında kalan çocuklarına destek amacıyla proje başlatıldı.
NAKSAM Müdürü Doç. Dr. Gülen Özdemir, böyle anlamlı bir projeye öncülük etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Proje çerçevesinde, Cezaevinde görev yapan Psikologlar Dilek Necdet ve Sudiye Ergen ile görüşmeler sonucu kadın tutuklu ve hükümlüler ile yanlarında yaşayan çocuklarının ihtiyaçları belirlendi. NAKSAM tarafından Üniversitemiz Öğretim Üyeleri’nin de katkılarıyla cezaevindeki kadın ve çocuklarının ihtiyaçları doğrultusunda toplanan çeşitli yardım malzemeleri Cezaevi Psikologlarına teslim edildi.” dedi. Doç. Dr. Özdemir, bu proje çerçevesinde kadın tutuklu ve hükümlüler ile çocuklarına moral desteği sağlamak amacıyla üniversitemiz örencileri tarafından hazırlanan tiyatro gösterisinin aralık ayı içerisinde gerçekleştirileceğini belirtti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...