Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Resim Bölüm Başkanı, Doç.Dr. Melihat Tüzün sekizinci kişisel sergisi “Doğanın Gölgesinde” sergisini 12 Mart 2014 Çarşambe günü saat 15:30'da Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi, Giriş Sergi salonunda açıyor. Sergi 12- 27 Mart 2014 tarihleri arasında sanatseverlerle buluşacak.
Eserlerinin çıkış noktasını doğadan ve yaşam çevresinden alan sanatçı, konuları arasında dağlar, yayla evleri, dereler, kulübe, dikkat çektiği gibi ağaç, köprü, kitap, lamba ve mum gibi nesnelerin simgesel anlamlarını da göz önünde bulundurarak kompozisyonlarını kurgular. Eserlerinde somut bir gerçeklikten yola çıkarak gittikçe soyutlaşan bölünmeler, parçalanmalarla eserlerinin mekanını soyutlaştırarak izleyicinin yorumuna göre değişen yeni gerçeklikler oluşturur. Resim ve gravürlerinin ortak noktası doğa çıkışlı olmaları, soyut-somut, açık-koyu, sıcak-soğuk gibi zıtlıkların kullanılmasıdır.Hem resimlerinin, hem de gravürlerinin ortak biçimi olan ağaç imgesi, yaşamı sembolize etmekte, büyümeyi, çoğalmayı, yenileyici ve üretici süreçlere işaret etmektedir.
Sanatçı, doğadan yola çıkarak, onun gölgesinde, resimlerinin kendi doğasını kurgulayarak eserlerini oluşturur.
Afiş için tıklayınız.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...