Tekirdağ’ın kardeş şehri Almanya’nın Bayreuth kentinden gelen 25 kişilik grup, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’i makamında ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, 2006 yılında kurulmasına rağmen Üniversitemizin oldukça hızlı gelişme gösterdiğini belirtti. Prof. Dr. Osman Şimşek, “Tekirdağ, tarım, sanayi, liman kenti olarak bilinmektedir. İnşallah, Üniversitemiz ile birlikte ilimiz, “Üniversite Şehri” olarak anılacak” dedi. “İlimiz 1400 civarında sanayi tesisine sahip ve son yıllarda bu tesisler ile işbirliği protokolleri imzalıyoruz. İmzaladığımız anlaşmalar sayesinde öğrencilerimiz son sınıflarını fabrikalarda uygulamalı olarak değerlendirerek iş hayatına hazırlanıyorlar” diyen Prof. Dr. Osman Şimşek, yabancı öğrenci sayısının önümüzdeki yıllarda arttırılacağını söyledi.
Ziyaretin ardından gruba Üniversitemiz gezdirildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...