Avrupa Birliği tarafından finanse edilen teknik destek projelerinin hazırlanması ve uygulanmasına yönelik “Türkiye’de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi”ne yönelik akreditasyon laboratuvar eğitim çalışması tamamlandı.
Eğitim çalışmasına katılanlara, Rektörlük konferans salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi. Törende konuşan Üniversitemiz Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Burhan Arslan, Namık Kemal Üniversitesi bünyesinde gerçekleştirilen bu tür eğitim çalışmalarının üniversitenin eğitim kalitesini arttıracağını ifade etti.
Gerçekleştirilen eğitim programında ders veren Ege Üniversitesi Fen Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hasan Ertaş’a plaket takdim eden Prof. Dr. Arslan, eğitim programını tamamlayanlara da sertifikalarını verdi.
“Türkiye’de Kalite Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi”ne yönelik akreditasyon eğitim çalışmasında, beş günlük program çerçevesinde akademisyenlere, “Deney ve Kalibrasyon Laboratuvar için TS EN ISO 17025 Akreditasyon Standardı”, “Laboratuvarlar Arası Karşılaştırma ve Yeterlilik Testi Sağlayıcılar için TS EN ISO 17043 Akreditasyon Standardı ve İlgili Rehber Dokümanlar” ve “Metod Validasyon” konularında ders verildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...