Üniversitemiz Fen Edebiyat Fakültesi Japon Dilleri ve Edebiyatı Bölümü ve İstanbul Japonya Başkonsolosluğu aracılığıyla “Japonya Eğitim Bursları Tanıtımı ve Ertuğrul 1890 Film Gösterimi” gerçekleştirildi.
Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen programa Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek, Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Sezgintürk, akademisyenler ile öğrenciler katıldı.
Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek, programın açılışında Türkiye ile Japonya arasındaki sosyo kültürel ve ekonomik ilişkilerin durumunda bahsederek, öğrencilerinin Japonca’ya ilgi göstermelerinin gelecekleri açısından önemine değindi. Prof. Dr. Şimşek, “Önümüzdeki yıllarda Japon Dili ve Edebiyatı Bölümüne öğrenci alacağız. Bu toplantının faydalı olmasını diliyorum.” sözlerine yer verdi.
Program çerçevesinde konuşan Japonya İstanbul Başkonsolosu Norio Ehara, neden Türkiye ile Japonya’nın tarih boyunca yakın ilişki içerisinde olduğuna değindi. Ehara, bu yakınlığı anlamak için öncelikle iki ülkenin tarihi geçmişine bakmak gerektiğini vurguladı. Ehara, aynı zamanda Japonya’da 300 öğrencinin burslu okuyabileceğini belirterek; Türkiye ve Japonya arasındaki dostluk ilişkilerinin daha da gelişmesine katkı sağlamak için Namık Kemal Üniversitesi öğrencilerini Japonya’ya beklediklerini kaydetti.
Daha sonra öğrencilere 2017 Japonya Milli Eğitim Bursu (MEXT) tanıtım toplantısı gerçekleştirildi.
“Ertuğrul 1890” filminin gösterilmesiyle program noktalandı.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...