Uzakdoğu Asya Japon Kültürü Tanıtım Haftası etkinlikleri kapsamında Tokyo Yurtdışı Seyahat Araştırmaları Topluluğu Başkanı Prof. Dr. İshima Osamu ile beraberindeki heyet, Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Şimşek’i makamında ziyaret etti.
Rektör Prof. Dr. Osman Şimşek ziyaretten memnuniyet duyduğunu belirterek, “Misafirlerimizi Tekirdağ’da ve özellikle Üniversitemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Öğrencilerimizin Japon Kültürü ve müziğini tanımaları kültürel açıdan çok önemlidir. Üniversiteler farklı kültürlerin bir araya geldiği aktif kurumlardır. Yabancı öğrenci sayımızı önümüzdeki yıllarda arttırarak bu hoşgörü ortamını daha da büyütmeyi planlıyoruz” dedi.
Prof. Dr. İshima Osamu ise Üniversitemize gelerek kendi kültürlerinin tanıtılmasına fırsat verilmesinden duyduğu mutluluğu dile getirerek, Rektör Prof. Dr. Şimşek’e kültürel etkileşime verdiği önemden dolayı teşekkür etti.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...