Üniversitemiz Hayvan Deneyleri Etik Kurulu ilk toplantısı Rektörlük Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
Toplantıda Üniversitemiz Hayvan Deneyleri Etik Kurulu Başkanı aynı zamanda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. M. İhsan Soysal, Prof.Dr. Ersin Şamlı, Prof.Dr. Ahmet Gürel, Prof.Dr. Sezen Arat, Prof. Dr. Hasan Erdoğan, Doç. Dr. Gülay Vural, Doç. Dr. Rıfat Bircan, Doç. Dr. Muzaffer Taş, Yrd. Doç.Dr. Dilek Muz, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Bilal Türk ve Mesut Koç katıldı.
Üniversitemizin çeşitli akademik birimlerinde deneysel, test ve eğitim amaçlı olarak kullanılacak tüm hayvanların barındırılmaları, üretilmeleri, doğadan izole edilmeleri, nakledilmeleri, deneylerde kullanılmaları ve üzerlerinde gözlem yapılması ile ilgili tüm süreçlerde etik bakımdan kabul edilebilir uygulamaların sınırlarını belirleyen Hayvan Deneyleri Etik Kurulu toplantıda çalışmaları hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...