Dask'ın üçüncüsünü düzenlediği Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması, 2017 Üniversitemiz Gökbahçe isimli proje ile katılmıştır.
Danışmanlığını Öğretim Görevlisi Ahmet Bal’ın üstlendiği Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Mimarlık Bölümü ve Çorlu Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerinden oluşan ekip Yarışmaya katılan 85 takım arasından önce finale kalan ilk 28 takım arasına girmiş ve maket performansı sergileme hakkı kazanmıştır.
7,8,9 mayıs tarihleri arasında düzenlenen ;Sunum, maket performansı(sarsma deneyi),mimari ve yıllık gelir, deprem maliyeti gibi detaylı değerlendirmelere tabi tutulan Dask depreme dayanıklı bina tasarımı yarışmasında 28 ekip arasından ; Bu sene ilk defa yarışmaya dahil olan ekbimiz Gökbahçe isimli bina maketinin gösterdiği üstün deprem performansı ile değerlendirmeler sonucunda 85 takım arasından 7. sırada yer almıştır.
3.aşamada gerçekleşen sarsma deneyleri sonrası; 2450 yıl periyoda sahip 3. deprem sonrasında maketimiz minimum hasarlar ile ayakta kalarak başarılı bir tasarım olduğunu kanıtlamış olan Gökbahçe ; İleri ki dönemlerde katılacak ekiplerimiz için hem iyi bir örnek hem de kazanılacak başarıların yol göstericisi olma niteliğine sahip.
TAKIM ÜYELERİ
Veysel ŞAHİN MİMARLIK 3.SINIF
Cüneyt BAŞARAN MİMARLIK 3.SINIF
Emre UÇUK İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF
Fatih Emre AYDIN İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF
İrem YILMAZER İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ 4.SINIF
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...