Üniversitemiz Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü öğrencilerinin Tekirdağ ile karakalem eskiz çalışmaları "Eskizlerle Tekirdağ" başlığı altında sergilenmeye başlandı.
Tekirdağ Mimarlar Odası'nda sergilenen ve Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Meltem Özçakı koordinatörlüğünde yürütülen çalışmaya 1-2-3. sınıfta okuyan 70 öğrenci katıldı.
Bu çalışmanın amacının öğrencilerin eğitimlerini sürdürdükleri kentin özellikle tarihi bölgelerini dokuyu incelemeleri olduğunu belirten Özçakı, “Eskiz mimari tasarımların kağıt üzerine yapılan karalamalar neticesinde şekillendiği aşamadadır. Mimarların düşünce hızıyla tasarımlarını oluşturmalarını sağlar. Bunun yanı sıra kentsel mekanı tasarlayan mimarların bu çevreyi tanımaları ve kendi algıladıkları bağlamda kağıda aktarmaları açısında da kullanılmaktadır.” dedi.
NKÜ Mimarlık Bölümü Öğrencilerinin Gözünden "Eskizlerle Tekirdağ" Sergisi 26 Kasım'a kadar ziyaret edilebilir.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...