Çölyak Hastalığına farkındalık yaratmak amacıyla Üniversitemiz ve Trakya ÇÖLYAK ve Sağlıklı Yaşam Derneği iş birliği ile “Duy, Dinle, Destekle” isimli Çölyak Workshop etkinliği düzenlendi.
“Duy, Dinle, Destekle” workshop etkinliğinde başta Trakya ÇÖLYAK ve Sağlıklı Yaşam Derneği olmak üzere pek çok kamu kuruluşu ve sivil toplum kuruluşu bir araya gelirken Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Beslenme Diyetetik Bölümü ev sahipliği yaptı.
Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Beslenme Diyetetik Bölümü Mutfağında gerçekleştirilen etkinlikte Çölyak hastalığı hakkında bilgi verilerek, bu hastalığın buğday, arpa, çavdar ve yulafta bulunan glüten adlı proteinin ince bağırsakta oluşturduğu ve ömür boyu süren kronikleşen alerji ve hassasiyet olduğu kaydedildi.
Workshopta, şefler öncülüğünde Beslenme ve Diyetetik Bölümü öğrencileri tarafından glütensiz ekmekten tramisuya kadar pek çok tarif denendi.
Program sonunda günün anısına katılımcılara Üniversitemiz Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Başkanı Prof.Dr. Mehmet Alparaslan tarafından teşekkür belgesi takdim edildi.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...