Deney hayvanları üzerinde yapılacak tüm test, sağlık hizmetleri uygulamaları, eğitim-öğretim ve yayın gibi temel etkinliklerde yer alacak kişilerin kullanılacak yöntem ve materyaller ile ilgili etik standartları uygulayabilecek ve etik ilkeler doğrultusunda çalışacak ehliyete sahip olmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen Deney Hayvanları Kullanım Sertifikası Eğitim Kursu başladı.
Üniversitemiz Hayvan Deneyleri Yerel Etik Kurulu tarafından düzenlenen 10 gün sürecek olan eğitim programı teorik ve uygulamalı olmak üzere toplam 80 saat sürecek.
Uygulamalı dersler Üniversitemiz Deney Hayvanları Laboratuarında gerçekleştiriliyor. Kursiyerler aldıkları eğitimi laboratuar ortamında uygulama fırsatı buluyor.
Kurs toplam 80 saat olmak üzere 10 gün sürecek.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...