Akıllı bulaşık makinası geliştirilmesi üzerine 1505-Üniversite-Sanayi İş birliği Destek programı kapsamında kabul edilen proje Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümünde yürütülecek.
1505 Kodlu Üniversite-Sanayi İşbirliği Destek Programı kapsamında "Sıcaklık, Kir Tipi Ve Yüzey Özelliği Parametrelerinin Sert Yüzey Temizleme İşlemindeki Etkilerinin Belirlenmesi Ve Bu Parametrelerin Optimizasyonuyla Bulaşık Makinesinde Enerji Tüketimi İyileştirmesi" başlıklı ve Doç. Dr. İbrahim PALABIYIK tarafından yürütülecek olan proje önerisi, Teknoloji Transfer Mekanizmaları Destekleme Grubu (TEMEG) Yürütme Kurulu toplantısında görüşülerek, proje önerisinin TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik" kapsamında değerlendirilmesi neticesinde aşağıda belirtilen "Destek Kapsamı" çerçevesinde desteklenmesi uygun görüldü.
Bulaşık makinelerinde mekanik ve termal çözümleri ile çok sayıda inovatif ürün geliştiren Arçelik, daha az su ve enerji tüketen ev aletleri konusunda çalışmalarını artırmak amacı ile Üniversite-Sanayi İşbirliklerinde yer almaktadır. Gıda artığı tipi ve yoğunluğuna göre daha az su ve enerji tüketecek bir bulaşık makinesinin geliştirilebilmesi adına gereken bilgi birikimi ve tecrübeye sahip Gıda Mühendisliği Bölümünde yer alan laboratuvarlarda gıda artığı/kiri- yüzey etkileşimi deneysel çalışmaları kir temizleme simülasyon düzeneği içerisinde yapılacak çalışmalar ile yürütülecek ve temizlenme mekanizmasının tam anlaşılması ile minimum enerji sağlayan yıkama algoritmaları geliştirilecektir.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...