Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi, Resim Bölümü'nün düzenlediği “100. Yılında Çizgilerle Cumhuriyet” adlı serginin açılış töreni 31 Ekim 2023 tarihinde saat 14:00’de fakülte binasının giriş katında gerçekleştirildi.
Sergiye, GSTMF Dekanı olan Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ, Resim Bölüm Başkanı Doç. Dalila ÖZBAY, fakülte öğretim elemanları, Resim Bölümü mezun öğrencileri ve üniversitemiz öğrencileri katılım gösterdi.
Arş. Gör. Bige GÜRSES'in koordinasyonunda gerçekleştirilen sergide Resim Bölümü'nün 4. sınıf öğrencileri ve mezunları tarafından hazırlanan eserler, Cumhuriyet'in ilk yıllarına ait fotoğraf arşivlerinden seçilen görsellerin, kağıt üzerine grafik kalem tekniğiyle ve özgün bir estetik anlayışla yeniden yorumlanması şeklinde gerçekleştirildi.
Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılını kutlamak amacıyla düzenlenen, yaratıcılığın ve görsel anlatım becerilerinin ortaya konulduğu sergide, 47 öğrencinin katılımıyla gerçekleşen ve çizgisel desen çalışmalarından oluşan toplam 63 eser bulunuyor.
Sergi 31 Ekim – 30 Kasım 2023 tarihleri arasında Güzel Sanatlar Tasarım ve Mimarlık Fakültesi binasında izleyicilere açık olacaktır.
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...