Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) etkinlikleri kapsamında “Çanakkale Şehitlik Ziyareti ve Kültür Gezisi” düzenlendi.
Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) etkinlikleri kapsamında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi ev sahipliğinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi öğrencilerinin katılımıyla, ‘Çanakkale Şehitlik Ziyareti ve Kültür Gezisi’ düzenlendi.
Paydaş Üniversitelerin öğrencilerinden ve idari personelinden oluşan yaklaşık 80 kişilik bir grubun katılım sağladığı gezide öğrencilerin millî şuurlarını artırmak, tarih bilinçlerini pekiştirmek ve öğrenciler arası sosyal etkileşim yaratarak birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak amaçlanıyor.
Rehber eşliğinde Kilitbahir, Alçıtepe Sağlık Müzesi, Çanakkale Şehitler Abidesi, 57. Alay Şehitliği ve Conkbayırı gibi alanları ziyaret eden öğrenciler, Çanakkale Zaferi’nin kazanıldığı yerleri yakından görebilme imkânı buldukları için duygulandıkları, mutlu ve gururlu olduklarını söylediler.
Üniversitemiz Şarköy Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü/Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Furkan Burak ÜNAL’ ın ...
Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programlarına 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Lisansüstü prog...
Üniversitemizde görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca merkezi olarak yapılacak &quo...
Üniversitemiz Birimlerine öğretim elemanı alınacağına dair ilan 19 Temmuz 2024 tarihli ve 32606 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. ...
Tıklayınız. ...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan alınan “Avrupa KOBİ Haf...