Tekirdağ NKÜ, YÖK’ten Bir Kez Daha ‘Engelsiz Üniversite Ödülü’ Aldı ve 2023’te En Çok Bayrak Alan 7. Üniversite Oldu
06-06-2023Üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen 2023 Yılı Engelsiz Üniversiteler Ödüllerini kazananlar YÖK’te düzenlenen törenle YÖK Başkanı Erol ÖZVAR tarafından açıklandı.

56 üniversitenin 295 bayrak ile ödüllendirildiği törende Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin 9 fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulu Mekânda Erişilebilirlik (Turuncu Bayrak) ödülünü aldı. En çok bayrak alan üniversiteler arasında da Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, Ege Üniversitesi ile birlikte 9’ar bayrakla 7. sırada yer aldı.

Engelsiz Üniversite Ödülleri 2023 kapsamında Üniversitemiz Fen-Edebiyat Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Marmara Ereğlisi Meslek Yüksekokulu, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu, Tıp Fakültesi, Yabancı Diller Yüksekokulu ve Ziraat Fakültesi binaları ödül almaya hak kazandılar.

Üniversitemiz adına ödülü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat TAŞAN, YÖK Başkanı Erol ÖZVAR’ın elinden teslim aldı. Törende Üniversitemiz Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Güzel Sanatlar, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Murat ÖZYAVUZ da yer aldı.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, “Engelsiz Üniversite demek, kimseyi ötekileştirmeden kolaylık ve ferahlık sunan bir ortamda eğitim hakkının engelli bireylere yaşatılması demektir. Bu gurur tablosu hepimizin. Başarılarıyla Üniversitemizi gururlandıran okullarımızı tebrik ediyoruz” dedi.

 

Namık Kemal Üniversitesi1
Namık Kemal Üniversitesi2
Namık Kemal Üniversitesi3
Namık Kemal Üniversitesi4
Namık Kemal Üniversitesi5
Namık Kemal Üniversitesi6
Namık Kemal Üniversitesi7
Namık Kemal Üniversitesi8
Namık Kemal Üniversitesi9

Haberler & Duyurular
Arşiv>