Türk Müziği Devlet Konservatuvarımız tarafından 10.05.2024 tarihinde “Türkülerle Yarenlik” Türk halk müziği konseri düzenlendi.
Yahya Kemal Beyatlı Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinliğin Sanat Danışmanlığını Konservatuvarımız öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAYIR üstlendi.
Etkinliğe Türk Müziği Devlet Konservatuvarımız Müdürü Doç. Dr. Arda GÖKSU ve çok sayıda sanatsever katıldı.
Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAYIR’ın şefliğinde Tekirdağ NKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Müziği İcra Topluluğu tarafından yürütülen etkinlikte çeşitli yörelerden türküler ve ezgiler seslendirildi. Türkülerin solistliğini ise Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAYIR gerçekleştirdi.
Aşık Veysel’e ithafen söz ve müziği Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAYIR’a ait olan “Dostlar Seni Unutmadı” adlı eserle tamamlanan gecede seslendirilen eserler dinleyenlerden büyük alkış aldı.
Etkinlik sonunda Türk Müziği Devlet Konservatuvarımız Müdürü Doç. Dr. Arda GÖKSU, Dr. Öğr. Üyesi Kadir ÇAYIR ve saz heyeti ile dinleyenlere teşekkür etti ve günün anısına Dr. Öğr. Üyesi ÇAYIR’a teşekkür belgesi takdim etti.
Üniversitemiz Şarköy Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü/Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Furkan Burak ÜNAL’ ın ...
Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programlarına 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Lisansüstü prog...
Üniversitemiz Birimlerine öğretim elemanı alınacağına dair ilan 19 Temmuz 2024 tarihli ve 32606 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. ...
Üniversitemizde görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca merkezi olarak yapılacak &quo...
Tıklayınız. ...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan alınan “Avrupa KOBİ Haf...