TÜBİTAK BİDEB Proje Desteklerinde Tekirdağ NKÜ’nün Büyük Başarısı
28-03-2024Rektörlüğümüzün talebi üzerine Trakya Üniversiteler Birliği (TÜB) bünyesinde Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Proje Ofisi Koordinatörlüğü’nün öğrencilere ve akademisyenlere yönelik her yıl düzenlediği ‘Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) bünyesinde faaliyet gösteren Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) 2209 AB Proje Yazma Eğitimleri’ sonrasında Üniversitemiz, proje desteklerinde rekor kırdı.

TÜBİTAK BİDEB 2209 A projeleri 2023-2 döneminde Üniversitemiz, bir önceki döneme göre kabul oranını %150 oranında arttırarak büyük bir başarıya imza attı. Öğrencilerimizin 2209 A proje türünde yaptığı toplam 54 başvuru TÜBİTAK’tan destek almaya hak kazandı.

Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi, TÜBİTAK BİDEB 2209 B projeleri, 2023-2 döneminde %90 kabul oranı sağlayarak “En Başarılı İlk 25 Üniversite” arasında yer aldı.

Proje Ofisi Koordinatörlüğü’nün yaptığı açıklamaya göre TÜBİTAK projeleri yanında diğer Ulusal ve Uluslararası Projeler için bilgilendirme ve eğitim faaliyetleri Üniversitemizde devam edecek.

Projeleri kabul edilen öğrencilerimizi ve danışman hocalarımızı tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

 

 

 

Namık Kemal Üniversitesi0
Namık Kemal Üniversitesi0
Namık Kemal Üniversitesi0

Haberler & Duyurular
Arşiv>