25-29 Mart 2024 tarihleri arasında Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında planlanan “Depremde Arama ve Kurtarma Eğitimi”ne, öğretim görevlileri Ahmet Durak ve Kenan Baysal katıldılar. Eğitim boyunca, deprem anında arama kurtarma faaliyetlerini etkin bir şekilde yürütebilmek için gerekli bilgi ve beceriler katılımcılara kazandırıldı. Özellikle depremzedelerin kurtarılması sürecinde kullanılan techizatların tanıtımı ve pratik uygulamaları üzerinde yoğunlaşıldı. Katılımcılar, sahadaki koşullara uygun olarak hareket etme yetkinliği kazanarak, olası bir deprem durumunda daha etkin ve hızlı bir şekilde müdahale edebilecek donanıma sahip oldular. Bu eğitimle birlikte, afet durumlarında toplumun güvenliğini sağlama konusundaki bilinç ve yetkinliklerinin arttırılması yönünde önemli bir adım atılmıştır.
Üniversitemiz Şarköy Meslek Yüksekokulu Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü/Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Furkan Burak ÜNAL’ ın ...
Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Lisansüstü Programlarına 2024-2025 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında öğrenci alınacaktır. Lisansüstü prog...
Üniversitemizde görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi personel için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca merkezi olarak yapılacak &quo...
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Birimlerine öğretim elemanı alınacağına dair ilan 19 Temmuz 2024 tarihli ve 32606 sayılı Resmi Gazetede yayımlanmıştır. ...
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı’ndan alınan “Avrupa KOBİ Haf...