Güzel vatanımız hoşgörünün anayurdudur. Farklılıklar yüzyıllardır bu topraklarda birbiriyle karışmış, hemhâl olmuştur. Hacı Bektaş Veli de Türk ve İslam kültüründen beslenen uzlaştırıcı felsefesiyle üzerinde yaşadığımız toprakların birlik ve beraberliğinin simge isimlerinden olmuştur. Dünya görüşleri farklı herkesin kendine bir pay bulabileceği öğretisi, geçmişte olduğu gibi gelecekte de milletimizin ortak kültürünün temel taşlarından olacaktır. Hacı Bektaş Veli'yi Anma Günü ve Haftası dolayısıyla büyük mütefekkiri bir kez daha saygı ve rahmetle anıyor, milletimizi buluşturmuş olduğu hoşgörü kültürünün gelecek kuşaklara da ulaşmasını temenni ediyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...
Tıklayınız. ...