13 Kasım tarihi, üstün bir mücadele ile güzel şehrimizi, bu vatan toprağını bizlere bırakan ve bağımsızlığını kazanabilmek için kıyasıya mücadele eden atalarımızı Tekirdağlılar olarak minnet ve şükranla andığımız gündür. Tekirdağ’ın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 97. Yıldönümünü kutladığımız bugün, ayrıca birlik ve beraberliğimizi pekiştirerek milli dayanışma ve sevincini bizlere bir kez daha yaşatmaktadır. Yüreklerimizdeki vatan sevgisi ve aidiyeti daim oldukça, ülkemize yöneltilen her türlü tehdit bertaraf olacak; milletimiz bu topraklar üzerinde ilelebet huzurlu yaşayacaktır. Bu düşüncelerle 13 Kasım Tekirdağ’ımızın Kurtuluş Günü’nü kutluyor; Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Tekirdağ’ımızın kurtuluşu sırasında verilen mücadelelerde emeği geçenler ile kahramanca yurdunu savunarak hakka yürüyen şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla yâd ediyor; hayatına devam etmekte olan gazilerimize de acil şifalar ve sağlıklı günler diliyorum.
Prof. Dr. Mümin ŞAHİN
Rektör
Tıklayınız. ...
Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Biyosistem Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyelerinden Doç.Dr. Erhan GÖÇMEN'in Babası Kamil GÖÇMEN, Tarla Bitkiler...
Üniversitemiz personeli babası için bugün 0 RH (-) negatif iki ünite acil kana ihtiyaç bulunmaktadır. Kan vermek isteyenlerin Tekira AVM önü...
Tıklayınız. ...
21.05.2024 tarih ve 32552 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Üniversitemiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Hastanesi bünyesinde bulunan birimlerimiz...
Tıklayınız. ...