Veteriner Fakültesi Oryantasyon Programı
03-10-2018Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi Veteriner Fakültesi’ne yeni katılan öğrencilerin, öğrenim görecekleri bölüm ve programlarını tanımalarını sağlamak, uyum süreçlerini hızlandırmak, üniversite ruhunu kazandırmada ilk adımı atmak amacıyla oryantasyon programı düzenlendi.

Fen Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programda Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürsel Dinç, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Hakan Bulut ve Doç. Dr. Serkan Erdoğan ile Dr. Öğr. Üyesi Fatma Tülin Özbaşer bulundu.

Prof. Dr. Gürsel Dinç öğrencilere üniversite yaşamı, yönetmelikler, idari ve akademik konular hakkında bilgiler vererek; Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi’ni kazanmış olmanın avantajlarından ve Veteriner Hekimliğin kariyer fırsatlarından bahsetti.

Dr. Öğr. Üyesi Fatma Tülin Özbaşer ise Üniversitemize yeni katılan öğrencilere şehri ve üniversiteyi tanıtarak Fakülte, Bölümler ve Laboratuvarlar hakkında bilgi verdi. Ardından Veteriner Hekimliğin görevleri ile mezuniyet sonrası iş imkânlarından bahsedildi. Etkinlikte ayrıca Erasmus Öğrenim ve Staj Hareketliliği Programı’ndan bahsedilerek Üniversitemizin yurt dışı olanakları anlatıldı.

Öğrencilerin sorularının cevaplandığı programın sonunda öğrencilere başarı dileklerinde bulunuldu.

 

Haberler & Duyurular
Arşiv>