Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinde Kayıtlar Sürüyor
09-09-2021Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini tercih eden ve yerleşen öğrenciler için elektronik ortamda kayıtlar 04 Eylül 2021 Cuma günü başlarken Üniversite kayıtlarında şahsen kayıt alımları ise 06 Eylül 2021 Pazartesi günü itibariyle başladı.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesini kazanan öğrencilerin sembolik olarak bireysel kayıtlarını gerçekleştirdi.

Rektörlük binasında gerçekleşen programda öğrencilere hitap eden Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, “2021 – 2022 akademik yılı inşallah hepimiz için iyi ve verimli bir eğitim – öğretim yılı olur. Pandemiden ve her türlü musibetlerden uzak; sağlıklı, huzurlu, başarılı bir yıl geçmesini temenni ediyorum. Tüm öğrencilerimizi temsilen size ‘Hoş Geldiniz’ diyorum. Girişimcilik endeksindeki ilk 50 üniversite arasında Trakya’daki tek üniversite olan Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi artık sizin evinizdir. Birlikte verimli ve hayırlı bir Üniversite hayatı geçireceğiz inşallah. Öğrencilerimiz Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin farkını hissedecekler. Hepimize bu akademik yıl hayırlı, uğurlu olsun. Hakikaten iyi bir üniversiteye geldiniz. Bilimsel olarak da nitelik olarak da bunu fark edeceksiniz. Ayrıca gelecekte Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesinin isminin çok daha fazla duyulacağını göreceksiniz. Sosyal alanlar açısından, öğrenci kulüpleri açısından tüm olanaklarımız sizler için mevcuttur. Yeni gelen öğrencilerimiz ayrıca çok şanslı. Hemen yanı başımızdaki 280 dönüm orman arazimizi biz üniversitemize kazandırdık. Piknik ve mesire alanı olarak düzenledik. Personelimize ve öğrencilerimize ücretsizdir. Sosyal alan olarak sizlerin hizmetine sunulmuştur, yararlanabilirsiniz. Maddi yönden ihtiyaç sahibi öğrencilerimize yemek bursu olanaklarımız mevcuttur. Tüm öğrencilerimizin her daim yanındayız. Genel Sekreterimiz Murat Kamil TIRPANCI’nın, Öğrenci İşleri Daire Başkanımız Şenol AKYAZI’nın ve Rektör ve Rektör Yardımcıları olarak bizim kapımız her zaman sizlere açık. Allah hem sizlerin, hem de tüm öğrencilerimizin bahtını açık, başarılarını daim etsin” dedi.

Üniversitemizi kazanan öğrencilerden elektronik olarak kayıt yaptırmak isteyenlerin eDevlet şifreleri ile www.turkiye.gov.tr adresinden giriş yaparak tüm programlar için kayıt işlemlerini 08 Eylül 2021 Çarşamba gününe kadar tamamlamaları gerekmekteydi. Şahsen kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler ise 10 Eylül 2021 Cuma günü Saat 17:00'ye kadar yerleştikleri fakülte/yüksekokul dekanlıklarına/müdürlüklerine Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi internet sitesinden erişilebilen kılavuzda belirtilen belgeler ile şahsen başvurmaları halinde kayıtlarını yaptırabilecekler.

Kovid-19 önlemleri gereği maske ve sosyal mesafe kurallarına uygun gerçekleşen programda Genel Sekreter Murat Kamil TIRPANCI, Öğrenci İşleri Daire Başkanı Şenol AKYAZI ve idari personel de hazır bulundu.

28 bini aşan öğrenci sayısı ile şehrin ve bölgenin eğitim lokomotifi Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesine bu yıl lisansla yerleşen öğrenci sayısı 2124 olurken, önlisansla yerleşen öğrenci sayısı da 3083 oldu. Toplamda 5207 öğrencinin yerleştiği NKÜ’de ek yerleştirme dönemlerinden sonra bu sayıların çok daha artması bekleniyor. Cuma gününden bu yana elektronik olarak kayıt yapan 4030 ve bireysel olarak kayıt yapan 470 öğrenci Tekirdağ Namık Kemal Üniversitesi ailesinin bir parçası oldu.

 

 

 

Namık Kemal Üniversitesi1
Namık Kemal Üniversitesi2
Namık Kemal Üniversitesi3
Namık Kemal Üniversitesi4
Namık Kemal Üniversitesi5
Namık Kemal Üniversitesi6
Namık Kemal Üniversitesi7

Haberler & Duyurular
Arşiv>